Göztepe’de Stanimir Stoilov’a oyunculardan sulu kutlama!

Göztepe Teknik Direktörü Stanimir Stoilov, Süper Lig’e yükselmeyi garantiledikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu. Tecrübeli teknik direktörün basın toplantısında futbolcuların kutlaması ön plana çıktı.

Süper Lig’e bitime 2 maç kala çıktıkları için mutlu olduğunu söyleyen Stoilov, “Çok mutluyum çünkü buraya tek sebep için tek hedefle geldim o da Süper Lig’e çıkmaktı. Bu büyük kulüp taraftarıyla, tesisleriyle, organizasyonuyla Süper Lig’de olmayı hak ediyor. Göztepe, Türkiye’de futboluyla keyif veren Fenerbahçe, Galatasaray’la birlikte belki 3 kulüpten bir tanesi. Çok iyi bir oyuncu grubumuz vardı. Çok çalıştılar. İki inanılmaz kaptanımız İsmail ve Atınç karakterleriyle takıma çok iyi liderlik ettiler. Özellikle Atınç oynamamasına rağmen gördüğüm en iyi profesyonellerden biriydi. Takıma liderlik etti. Kimse bireysel olarak kendisini düşünmedi sadece kulübü düşündü. Taraftarlarımızı tebrik etmek, onlara teşekkür etmek istiyorum hep yanımızda oldular” açıklamasını yaptı.

Bu kulüp, bu taraftar ve bu şehir Süper Lig’de olmayı hak ediyor diyen Stanimir Stoilov, “Taraftarımızdan seneye de bizi Süper Lig’de her zaman desteklemelerini istiyorum. Seneye Süper Lig’de taraftarımızın için elimizden gelenin en iyisini yaparak en iyi performansımızı göstereceğiz. Tüm kulüp çalışanlarına, bu kulüp için emek veren herkese çok teşekkür etmek istiyorum. Herkes büyük bir mücadele gerçekleştirdi. Aynı zamanda özellikle Rasmus Ankersen, Ivan Mance ve Mehmet Sepil’e teşekkür ediyorum. Bana her zaman ilk andan beri güven verdiler. Bu büyük kulübün Süper Lig’de olmasını istiyordum, bunu başardığımız için çok mutluyum” dedi.

“GÖREVE GELDİĞİMİZDE DAHA AGRESİF GÖZTEPE YARATMAYA ÇALIŞTIK”

Göztepe taraftarı hakkında yorumlarda bulunan Stoilov, “Bugüne kadar çok kupa kazanmış, Şampiyonlar Ligi tecrübeleri yaşamış, finaller görmüş bir hocayım. Göreve geldiğimizde daha agresif, daha önde basan bir Göztepe yaratmaya çalıştık. Böyle hırslı taraftarı olan bir takımın agresif, baskılı oynaması gerektiğini düşünüyorum. Onlar sadece taktiksel bir futbol izlemeye gelmiyorlar, hırslı bir takım izlemek istiyorlar. Biz onlara bunu verdik ve başarılı olduk” şeklinde konuştu.

Göztepe’nin hisselerinin yüzde 70’ini 2022 yılı yazında devralarak Türk futbolunun ilk yabancı yatırımcısı olan Sport Republic şirketini temsilen kulüpte başkanlığı üstlenen Rasmus Ankersen, ikinci yılında şampiyonluk sevinci yaşadı. Danimarkalı Başkan Ankersen, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, milletvekilleri, Amatör Şubeler Başkanı Mehmet Sepil ve Hırvat Sportif Direktör Ivan Mance’yle maçı locadan izleyip son anları cep telefonuyla kaydetti.

Ankersen ile Mance, 90 dakika sonrasında sahaya inip oyuncuları ve Teknik Direktör Stanimir Stoilov’u tek tek kutladı. Sarı-kırmızılılar sahanın ortasında sevinç yumağı oldu. Tarihi maç için Gürsel Aksel Stadı tıklım tıklım dolarken, bilet bulamayıp stada giremeyen taraftarlar mücadeleyi Göztepe Paten Sahası’nda kurulan dev ekranda takip etti.

Maçın bitimi sonrası statta başlayan Göztepe’nin Süper Lig coşkusu sokaklara taştı. On binlerce taraftar İzmir caddelerinde Süper Lig’i kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x